راهکار فوق‌‌العاده شارژ کردن موبایل با راه رفتن

راهکار فوق‌‌العاده شارژ کردن موبایل با راه رفتن

اکنون با پیشرفت صنعت الکترونیک، گجت‌های همراه مانند موبایل، آی‌پاد دارای و ساعت هوشمند نسبت به قبل مصرف انرژی کمتری دارند. با این حال، مشکل اصلی که هنوز باقی مانده، اتمام سریع شارژ باتری‌های این وسایل الکترونیکی است. به همین علت، حذف باتری و دسترسی به منبع انرژی دائمی و پاک که همیشه همراه ما باشد، یک ایده جذاب برای دانشمندان به حساب می‌آید.

شارژ موبایل تنها با راه رفتن

StepCharge یک ابزار نوآورانه است که با استفاده از فعالیت‌های روزمره، مانند راه رفتن، به شما اجازه می‌دهد تا وسایل قابل الکترونیکی خود نظیر تلفن همراه را فقط با قدم زدن شارژ نمایید. این شارژر جنبشی در کفش‌ها، با ثبت حرکات جسمی شما، تا 5 وات انرژی الکتریکی تولید می‌کند که کافی است تا 10 موبایل را به طور همزمان شارژ نماید. این طراحی منحصر به فرد به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به انرژی اضافی، از این ابزار استفاده کنید. علاوه بر آن، محققان میزان مصرف اکسیژن و دی اکسید کربن تولید شده توسط این وسیله را اندازه‌گیری کرده‌اند تا اطمینان حاصل کنند که استفاده از آن سختی به همراه ندارد.

شارژ موبایل تنها با راه رفتن
شارژ موبایل تنها با راه رفتن

تراشه کریستالی که با قدم زدن، دستگاه‌های همراه را شارژ می‌کند

Anthony Mutua، 24 ساله، یک تراشه بسیار نازک کریستالی را اختراع کرده است که زمانی که تحت فشار قرار می‌گیرد، قادر به تولید انرژی است. این تراشه، که در حفره‌های کفش تعبیه می‌شود، با هر قدمی که برمی‌داریم، انرژی الکتریکی تولید می‌کند. این انرژی سپس از طریق یک کابل رابط به دستگاه همراه (مانند تلفن همراه یا تبلت) منتقل می‌شود و آن را شارژ می‌کند. حتی پس از اتمام راه رفتن، کفش‌ها از طریق تراشه مذکور به شارژ کردن دستگاه همراه ادامه می‌دهند؛ چرا که انرژی الکتریکی که در نتیجه حرکت تولید شده، در کفش‌ها ذخیره می‌شود.

تولید انبوه تکنولوژی Mutua با قابلیت شارژ همزمان چندین دستگاه

Mutua در حال تلاش جهت تولید انبوه این فناوری است، با آرزوی اینکه راحتی مخفی در این اختراع به مردم امکان شارژ همزمان چندین دستگاه را بدهد، در حالی که افراد مشغول امور روزانه شان هستند و به طور کلی این مسئله را در نظر نمی‌گیرند. این تراشه‌ها را می‌توان از یک کفش به کفش دیگر منتقل کرد و از همه مهم‌تر، این فناوری نسبتاً ارزان قیمت است، با هزینه حدود 48 دلار آمریکا برای هر کفش. علاوه بر این، این محصول با یک گارانتی 2 ساله ارائه می‌شود، با این تفاوت که گارانتی محصولاتی که دزدیده شده یا گم شده‌اند، حساب نمی‌شود.

تولید انبوه تکنولوژی Mutua قابلیت شارژ همزمان چندین دستگاه
راهکار فوق‌‌العاده شارژ کردن موبایل با راه رفتن

ثبت رسمی و اختصاص بودجه برای تجاری‌سازی Mutua

اختراع Mutua به طور رسمی ثبت شده است و انجمن ملی علم و فناوری کنیا یک بودجه ابتدایی به ارزش 500000 شیلینگ کنیایی (معادل 6024 دلار آمریکا) به آن اختصاص داده تا در تجاری سازی این محصول کمک شود. در یک مصاحبه با روزنامه Daily Nation کنیا، Mutua اظهار کرد که این بودجه و بازارهای محتمل می‌توانند در کاهش نهایی قیمت این محصول بی‌نظیر تأثیرگذار باشند.

همچنین پیشنهاد می‌شود مقاله شهر هوشمند بهترین راه برای زندگی آسان و پویا را نیز مطالعه نمایید.

آزمایش مقاومت در برابر فشار مضاعف و تأثیر آن بر دوندگان

تاریخ دقیق تولید انبوه محصول هنوز مشخص نشده است و همچنین مقاومت تراشه‌ها در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و فشارهای بالا مانند دویدن، بررسی نشده است. در صورتی که تراشه‌ها مقاومت خوبی در برابر فشارهای بالا نشان دهند، دوندگانی که عادت به گوش دادن به موسیقی در حین دویدن دارند، قطعاً از این خبر خوشحال خواهند شد.

سخن پایانی

فعالیت‌های روزانه انسان‌ها دربردارنده‌ی مقدار زیادی انرژی هستند. برآوردهای ما نشان می‌دهد که هر فرد می‌تواند تا 10 وات الکتریسیته تولید کند. با توجه به این میزان، با مجموع 20 وات الکتریسیته که توسط دو نفر تولید می‌شود، می‌توان انرژی مورد نیاز برای بسیاری از دستگاه‌های مدرن را تأمین نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر برای خرید کارتریج لیزر مشکی اچ پی می‌توانید با کارشناسان ما در دیجی کارتریج تماس و یا از طریق سایت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید