همه چیز درباره جت پرینتر تخم‌ مرغ

همه چیز درباره جت پرینتر تخم‌ مرغ

جت پرینتر تخم مرغ، در بسیاری از کشورها تخم مرغ به‌عنوان یک ماده غذایی برای بسته‌بندی و عرضه مشمول شرایط برچسب‌گذار‌ی‌های دقیقی درباره تاریخ تولید و انقاضی محصول است. مثلا براساس پروتکل‌های بهداشتی اتحادیه اروپا، چاپ و کدگذاری روی تخم ‌مرغ‌ها متشکل از یک کد حرفی‌ عددی است که هم‌زمان روش تولید محصول، کشور مبدا و شماره ثبت‌نام مرغ تخم‌گذار را مشخص می‌کند.  برای ثبت و چاپ کد‌های قابل ردیابی ویا نام برند تولیدکننده روی تخم ‌مرغ ‌ها، از جت پرینتر تخم ‌مرغ استفاده می‌شود. جت پرینتر تخم مرغ درواقع یک سیستم چاپ خودکار آفلاین و اتوماتیک هستند که در مزارع پرورش مرغ و مرغ‌ داری‌های متوسط و بزرگ یا یا  کارخانه‌های تولیدکننده تخم ‌مرغ، درج اطلاعات ضروری محصولات غذایی و خوراکی مانند تاریخ تولید و انقضا، قیمت و… بر روی تک‌تک تخم‌مرغ‌‌‌های تولیدی را انجام می‌دهند.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

  • جت پرینتر تخم مرغ چیست؟
  • دستگاه جت پرینتر تخم مرغ
  • جت پرینتر تخم ‌مرغ چگونه کار می‌کند؟
  • یک دستگاه جت پرینتر چند شانه تخم‌ مرغ را در یک ساعت چاپ می‌کند؟
  • کارتریج جت پرینتر تخم مرغ
  • سخن پایانی

جت پرینتر تخم مرغ چیست؟

دستگاه جت پرینتر تخم مرغ یا تاریخ زن تخم مرغ مخصوص چاپ اطلاعات بر روی تخم مرغ است. دستگاه پرینت تخم مرغ به علت استفاده از تکنولوژی کارتریجی، کار کردن با این دستگاه بسیار آسان است. در جت پرینتر تخم مرغ با تعویض کارتریج پرینتر کیفیت چاپ به حالت اول خود باز میگردد. سرعت چاپ دستگاه این دستگاه ها اغلب بسیار بالاست. این ویژگی باعث کاهش زمان چاپ تخم مرغ است، که همین موضوع موجب نیاز به کار و هزینه نیروی انسانی را کاهش میدهد.

جت پرینتر تخم مرغ

در واقع این ماشین‌آلات یکی از کاربردی‌ترین دستگاه‌ها در خطوط تولید تخم ‌مرغ محسوب می‌شوند. توانایی چاپ تخم‌ مرغ در شانه‌های مختلف معمولی و فانتزی یا یا تخم مرغ‌‌های متوسط تا بزرگ اعم از۶تایی، ۹تایی، ۱۲تایی، ۱۵تایی، ۲۰تایی و۳۰تایی را دارند. یک جت پرینتر تخم ‌مرغ از جوهر مخصوص فرموله شده و مطابق با استانداردهای درنظرگرفته شده برای استفاده در مواد غذایی برای چاپ زدن بهره می‌برد. بدنه این دستگاه‌ها نیز مقاوم در برابر رطوبت و گرد وخاک و آلایندهای محیطی و طبق اخرین استاندارد‌ها طراحی می‌شود.

جت پرینتر تخم ‌مرغ چگونه کار می‌کند؟

این دستگاه‌ها از کارتریج جت پرینتر مخصوص برای چاپ زدن استفاده می‌کنند. تا اطلاعات مهم و چاپ تاریخ تولید و انقضاء یا کد محصول برای ردیابی را بر روی تخم‌ مرغ‌ها انجام بدهند. درواقع جت پرینتر تخم‌ مرغ در کارخانه‌های تولید تخم مرغ در مسیر عبور تخم‌ مرغ‌ها قرار داده می‌شوند و به‌صورت اتوماتیک و براساس داده‌های از قبل به دستگاه داده شده، دیتاهای موردنظر را بر روی تخم ‌مرغ‌‌ها چاپ می‌زنند. نکته مهم در عملکرد این دستگاه‌ها اینجاست که تجهیزات فوق تخم ‌مرغ را توسط هدهای متحرک که پاشش جوهر را انجام می‌دهند، شبیه‌سازی می‌کنند. که به اوپراتور اجازه می‌دهد بدون ترک خوردن و خطر آلودگی روی تخم ‌مرغ‌ها مهر بزند و کیفیت کار چاپ هم تا بیش از  600Dpi بالا می‌رود.

این دستگاه‌ها اطلاعاتی که باید بر روی تخم‌ مرغ چاپ شوند را از کارت حافظه دستگاه بازخوانی می‌کنند. هدهای چاپگر دستگاه هم معمولا متناسب با تعداد ردیف‌های تخم ‌مرغ به‌صورت ۵تایی یا ۶تایی طراحی می‌شوند. تعداد کافی از هدهای چاپی مطابق با تعداد ردیف‌های تخم مرغ است که علامت‌گذاری و حروف زدن تخم ‌مرغ روی دستگاه مرتب‌سازی یا بسته‌بندی را تسهیل می‌کند. فاصله هدهای جت پرینتر با تخم ‌مرغ‌‌ها هم ۲ میلی‌متر است. طراحی قالب آن برای چاپ تاریخ روی تخم‌ مرغ به گونه‌ای صورت گرفته که قابل انعطاف باشد. از ترک خوردن و شکستگی پوسته تخم‌ مرغ حین چاپ زدن جلوگیری می‌کند. تا امکان انجام متوالی چاپ روی تخم ‌مرغ‌ها بدون خرابی و شکستن آن‌ها فراهم شود.

یک دستگاه جت پرینتر چند شانه تخم‌ مرغ را در یک ساعت چاپ می‌کند؟

خرید جت پرینتر تخم ‌مرغ امکان چاپ زدن برروی ۲۴۰۰۰ تا ۵۴۰۰۰ تخم‌ مرغ در ساعت را به شما می‌دهد. کافیست شانه‌های تخم‌ مرغ را در جای مخصوص خود در دستگاه قرار بدهید تا عملیات چاپ به‌صورت خودکار انجام شود. اغلب این چاپگرها مجهز به نقاله‌های خودکاری برای نقل‌و‌انتقال تخم‌مرغ ‌ها هستند. به‌کمک این نقاله‌ها، تخم‌مرغ‌ ها را برای قرار گرفتن جلوی چاپگر حرکت می‌دهند. شما همچنین می‌توانید هد متحرک چاپگر دستگاه را با اندازه و میزان سختی پوسته هر تخم ‌مرغی وفق بدهید. حتی جملات را تا ۹۰ درجه چرخش داده و آن‌ها را به صورت افقی یا عمودی روی تخم‌ مرغ‌ ها چاپ بزنید.

محصولات مرتبط همه چیز درباره جت پرینتر تخم‌ مرغ

کارتریج جت پرینتر تخم مرغ

فناوری کارتریج دستگاه‌های جت پرینتر تخم‌ مرغ اجازه چاپ آرم، لوگو یا تصویری با ابعاد کوچک روی تخم ‌مرغ‌ها را هم به شما می‌دهد. می‌تواند از رنگ‌های متفاوت جوهر از جمله قرمز، آبی، سبز، بنفش برای چاپ اطلاعات مورد نظر بر روی تخم‌ مرغ‌ها استفاده کند. البته در این صنعت بیشتر از رنگ قرمز به صورت انبوه و یا سبز به صورت خصوصی استفاده می‌شود. درضمن راه‌اندازی یک دستگاه جت پرینتر صنعتی بسیار ساده است. برای شروع کار با آن‌ها تنها نیاز دارید که تایپ کردن بلد باشید.

کارتریج جت پرینتر به کارتریج تخم مرغ نیز معروف است. جوهر این مدل کارتریج برپایه آب بوده و مخصوص سطوح نفوذپذیر می‌باشد. این جوهر به راحتی قابل شستشو است که همین یکی از استانداردهای وزارت بهداشت است. همچنین فودگرید بوده است و جهت چاپ روی تخم مرغ مانعی نخواهد داشت. همچنین این کارتریج‌ها قابلیت شارژ نیز دارند. اما می‌توان گفت که این کار کاملا تخصصی است پس بهتر است آن را به متخصص بسپرید.

سخن پایانی

ما در این مقاله در مورد جت پرینتر تخم مرغ و موادمصرفی اصلی آن را بیان کردیم. برای مشاوره بیشتر در مورد خرید جت پرینتر تخم مرغ و مواد مصرفی آن و همچنین شارژ کارتریج جت پرینتر خود می‌توانید با مشاوران ما در دیجی کارتریج تماس و یا از طریق سایت با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس ما: 02188912035

دیدگاهتان را بنویسید