۱۲ دلیل کندی سرعت پرینترها!

۱۲ دلیل کندی سرعت پرینترها!

۱۲ دلیل کندی سرعت پرینترها! معمولا زمانی که از پرینتر خانگی استفاده می‌کنیم، سرعت آن زیاد مهم نیست. اما اگر در شرکت، دفتر و… باشیم و بخواهیم زودتر اسناد و… چاپ شوند، کندی سرعت پرینتر حسابی کلافه کننده است! پس با ما همراه باشید تا با دلایل کندی سرعت پرینترها آشنا شوید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 • چرا سرعت پرینتر کند است؟
 • پرینتر اشتباهی خریده‌اید
 • نوع چاپ خود را اشتباه انتخاب کرده‌اید
 • کاغذ را در اندازه مناسب انتخاب نکرده‌اید
 • حافظه پرینتر پر شده‌است
 • حجم فایل زیاد است
 • درایور را به روزرسانی نکرده‌اید
 • کامپیوتر ویروسی شده‌است
 • اتصالات چاپگر مشکل دارد
 • پرینتر شما به شبکه وصل است
 • فیش پرینتر نامناسب است
 • سخن پایانی

چرا سرعت پرینتر کند است؟

دلیل کندی سرعت پرینتر، اگر به طور مداوم از پرینتر استفاده می‌کنید و حجم کارتان زیاد است، بی‌شک مدت زمانی که پرینتر، صرف چاپ می‌کند، برای‌تان مهم است. در این قسمت به بررسی عوامل متعددی که موجب کندی سرعت پرینتر شده، می‌پردازیم:

۱.پرینتر اشتباهی خریده‌اید!

چه نوع پرینتری دارید؟ جوهرافشان یا لیزری، همانطور که خودتان نیز می‌دانید برای چاپ اسناد بیشتر پرینترهای لیزری مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر کارتان زیاد است و نیاز به یک پرینتر با سرعت بیشتر دارید، یک پرینتر لیزری بخرید تا در زمان‌تان صرفه‌جویی کنید. پرینترهای جوهرافشان نیز بیشتر برای چاپ عکس با کاغذهای مخصوص و گرماژ بالا مناسب است. این مدل پرینترها تخصصی است. درکل می‌توان گفت قبل از خرید هر مدل پرینتری باید نیازتان از یک چاپگر و همچنین قیمت و موجودی موادمصرفی پرینتر مورد نظرتان را بررسی کنید.

۲.نوع چاپ خود را اشتباه انتخاب کرده‌اید!

اگر چاپ مورد نظرتان سیاه و سفید است و نیازی به چاپ با کیفیت ندارید، می‌توانید نوع چاپ را به حالت عادی یا استاندارد تغییر دهید.

محصولات مرتبط ۱۲ دلیل کندی سرعت پرینترها!

۳.کاغذ را در اندازه مناسب انتخاب نکرده‌اید!

قبل از اینکه دستور پرینت بدهید، بررسی کنید آیا اندازه‌ی کاغذ را درست انتخاب کرده‌اید یا نه! گاهی دستور پرینت را در حالت A4تنظیم کرده‌اید، اما پیش فرض چاپگر روی حالت A5 است. انتخاب اندازه نادرست کاغذ نیز از جمله دلایل کندی سرعت پرینتر است.

۴.حافظه پرینتر پر شده‌است!

پر شدن بافر یا حافظه پرینتر نیز موجب کندی سرعت پرینتر می‌شود. برای حل آن باید حافظه‌ی دستگاه را خالی کنید.

۵.حجم فایل زیاد است!

ممکن است، فایلی که پرینت می‌گیرید، حجم بالایی داشته باشد. همین موضوع موجب کندی سرعت چاپ شده است که امری طبیعی است.

۶.درایور را به روزرسانی نکرده‌اید!

استفاده از درایورهای از رده خارج شده و منسوخ نیز موجب کندی سرعت پرینتر می‌شود، برای به روزرسانی آن به سایت شرکت سازنده مراجعه کنید.

۷.کامپیوتر ویروسی شده‌است!

حواستان باشد، ویروسی شدن سیستم نیز موجب کند شدن سرعت پرینتر می‌گردد. پیشنهاد می‌شود، روی تمام سیستم‌های شرکت، آنتی ویروس نصب کنید تا در صورت ویروسی شدن رایانه، آنتی ویروس به سرعت فایل‌های آلوده را شناسایی کند.

۸.اتصالات چاپگر مشکل دارد!

اگر سرعت پرینتر شما کند است، کابل‌ها و اتصالات آن را بررسی کنید. اگر اتصال‌ها کارآمد نباشند، سرعت چاپگر کاهش می‌یابد. در صورتی که اتصالات مشکل دارند، آن‌ها را عوض کنید.

۹.پرینتر شما به شبکه وصل است!

اگر چاپگرتان، از پرینترهای تحت شبکه است، کندی سرعت آن کاملا طبیعی است.

۱۰.فیش پرینتر نامناسب است!

نامناسب بودن فیش پرینتر با پورت USB نیز از جمله دلایل کندی سرعت پرینتر است. به طور مثال پورت USB  شما 2 یا 1.1 است اما پرینتر نیاز به پورت با ورژن 3 دارد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم، هر آنچه لازم است درباره دلیل کندی سرعت پرینتر بدانید، در اختیارتان بگذاریم. چنانچه قصد خرید انواع پرینتر، اسکنر، انواع کاغذ، موادمصرفی پرینتر و پلاتر، تجهیزات فروشگاهی و… دارید، می‌توانید با مشاوران ما در دیجی کارتریج تماس و یا از طریق سایت با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس ما: 02188912035

دیدگاهتان را بنویسید