کارت پرینتر چیست و چه کاربردی دارد؟

کارت پرینتر چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه با پیشرفت فناوری‌های دیجیتال به جایی رسیدیم. که شما می‎‌توانید همان طور که پشت میز کار خود نشسته‌اید علاوه برکارت‌های شناسایی دیجیتال، کارت‌های هدیه مشتریان خود را طراحی و چاپ کنید. اگر در مورد استفاده از کارت پرینتر مطمئن نیستید، این مقاله به شما کمک می‌کند تا هر چیزی را که لازم است بدانید پیدا کنید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 • کارت پرینتر چیست و چه کاربردی در کسب و کارها دارد؟
 • یک پرینتر انتخاب کنید
 • لوازم مصرفی
 • کارت را طراحی کنید
 • چاپ را شروع کنید
 • سوالاتی که به شما برای انتخاب یک کارت پرینتر کمک می‎کند
 • سخن پایانی

کارت پرینتر چیست و چه کاربردی در کسب و کارها دارد؟ 

کارت پرینتر چیست و چه کاربردی دارد، کارت پرینتر دستگاه مفیدی که هر کسب و کاری برای تبلیغ برند و افزایش امنیت به آن نیاز دارد. اگر شما این دستگاه را لازمه کارتان می‌دانید و می‌خواهید یک کارت پرینتر بخرید پس باید چند نکته را در نظر بگیرید.

اگر برای تبلیغ و گسترش برند خود نیاز به چاپ کارت‎ های هدیه و کارت‎‎ های وفاداری دارید. و یا برای افزایش امنیت سازمان مایل به اجرای سیستم ورود و خروج کارتی هستید، خرید یک کارت پرینتر فکر بسیار خوبی است. کارت پرینتر دستگاهی است که به شما اجازه می‌دهد تا ID های شخصی برای کارکنان و مشتریان خود ایجاد کنید. و بتوانید محل کار و کارکنان خود را محفوظ نگاه دارید.

کارت پرینتر چیست و چه کاربردی در کسب و کارها دارد؟

یک پرینتر انتخاب کنید

در قدم اول، به دنبال کارت پرینتری باشید که نیازهای خاص شما را برآورده کند. با توجه به تغییرات تکنولوژی، مدل‌های زیادی در بازار وجود دارد. بنابراین حتما تحقیقات لازم را انجام ‎دهید و یا با یک متخصص صحبت کنید تا بتوانید دستگاهی را که برای نیازهای شما مناسب است انتخاب کنید. نکته اول در خرید این دستگاه، در نظر گرفتن حجم چاپتان است. اگر همیشه نیاز به چاپ کارت ندارید می‌توانید دستگاه‌های کوچکتری را که برای پرینت در حجم کم مناسب‌اند انتخاب کنید. و یا در صورت لزوم می‌توانید یک مدل بزرگ‌تر برای کار با حجم بالا انتخاب کنید.

برای خرید یک دستگاه کارت پرینتر علاوه بر در نظر گرفتن مقدار حجم چاپ کارتتان باید چند نکته دیگر را نیز در نظر بگیرید. شما دستگاهی لازم دارید که بتواند کارت‌های PVC با کیفیت بالا تولید کند. می‎توانید به دنبال مدلی باشید که چاپ رنگی کامل هم انجام می‌دهد. و یا مدلی که قابلیت ویرایش کارت را نیز داشته باشد. در مورد با دوام بودن و وضوح بالای پرینتر نیز تحقیق کنید. همچنین می‌توانید پرینتری با قابلیت چاپ دوطرفه انتخاب کنید. بعضی از پرینترهای کارت زمانی که لوازم مصرفی در حال اتمام هستند، به شما هشدار می‌دهند. هنگام خرید پرینتر می‎‌توانید این قابلیت را نیز در نظر بگیرید.

لوازم مصرفی

حتما قبل از خرید یک دستگاه به موجود بودن مواد مصرفی آن در بازار نیز دقت کنید. پس از انتخاب کارت پرینتر مناسب برای نیازهای تجاری خود، باید لوازم مصرفی مورد نیاز را تهیه نمایید. شما نیاز به ریبون پرینتر، کارت ‎خام (PVC) با چیپ (RO) یا بدون چیپ، نرم افزار برای طراحی و چاپ کارت، لوازم تمیز کردن پرینتر و هولدرهای مخصوص کارت یا سینی مخصوص دارید. همچنین راه‎ حل‎‌هایی برای ماندگاری بیشتر کارت‌ها وجود دارد. می‌توانید در صورت لزوم لوازم مورد نیاز آن را خریداری کنید.

لوازم مصرفی

کارت را طراحی کنید

برای طراحی طرح دلخواه‌تان حال چه برای مشتری‌های وفادارتان چه برای امنیت بیشتر محل کارتان باید قابلیت‌های مورد نیاز در پرینتر خود را در نظر بگیرید. بعد به طراحی بپردازید. بعضی کارت پرینترها قابلیت چاپ دورو، رنگی، سیاه و سفید، عکس و یا آرم شرکت را دارند. که در طراحی، کاملا برایتان مفید بوده و می‌توانید از آن‌ها در طراحی کارت استفاده کنید.

برخی بسته‌های نرم افزاری وجود دارند که به شیوه‎‌ای بسیار ساده امکان طراحی کارت را برای کاربر فراهم می‌کنند. می ‎توانید بسته‌ای را که متناسب با مدل پرینترتان است خریداری کنید. حتی نمونه‌های از پیش طراحی شده‌ای در این نرم‎افزارها وجود دارند که می‎‌توانید با اندکی تغییر و ویرایش از همان‎ها استفاده کنید. و همچنین می‌توانید چاپ تصویر، الصاق نوارهای مغناطیسی رمزدار و چاپ بارکد را با استفاده از نرم افزار، مدیریت کنید.

چاپ را شروع کنید

حال که کارت دلخواهتان را طراحی کرده‌‎اید، می‌توانید چاپ را شروع کنید. بسیار ساده است. ریبون و کارت را روی دستگاهتان جایگذاری کنید. با استفاده از نرم افزار مخصوص کارت پرینتر، مراحل ساده‌‎ای را برای چاپ کارت‎‎‌های خود دنبال کنید. و حالا کارت شما حاضر است! آن را به همراه هولدر در میان کارکنان خود توزیع کنید.

کارت را طراحی کنید

با استفاده از این کارت‎‎های شناسایی در محل کار، می‎توانید از کارکنان و شرکتتان در برابر ورود بدون اجازه محافظت ‌کنید.

سوالاتی که به شما برای انتخاب یک کارت پرینتر کمک میکند

 • آیا می‌خواهید در هر دو طرف کارت خود چاپ ‎کنید یا فقط در یک طرف آن؟

برخی از پرینترهای کارت تنها در یک طرف کارت چاپ می‎‌کنند و معمولا به عنوان کارت پرینترهای چاپ تک‌رو شناخته می‌شوند. پرینترهای کارتی که قادر به چاپ هر دو طرف کارت در یک چرخه چاپ هستند نیز، دو رو یا دوبلکس نامیده می‌شوند. بنابراین اگر می‎‌خواهید چاپ رنگی و یا تک رنگ در هر دو طرف کارت خود داشته باشید، یک کارت پرینتر چاپ دو رو انتخاب کنید.

 • آیا می‎‌خواهید کارت هوشمند چاپ کنید و نیاز به یک نوار مغناطیسی رمزدار دارید؟

نوارهای مغناطیسی، نوارهای تیره‌‎ای هستند که در پشت کارت اعتباری یا گواهینامه‌ها قرار دارند. این نوارها داده‌ها را ذخیره می‌کنند و اغلب برای زمان و حضور و غیاب و یا برنامه‌های کنترل دسترسی کارکنان استفاده می‎‌شوند. همه تولید کنندگان کارت پرینتر، امکان رمزگذاری مغناطیسی را حداقل در برخی از پرینترهای خود قرار می‌دهند. بنابراین گزینه رمزگذاری مغناطیسی را در نظر بگیرید و یا پرینتری انتخاب کنید که در آینده قابل ارتقا به رمزگذاری مغناطیسی است. اندیشیدن در مورد آینده، می‌تواند در نهایت به کاهش هزینه‎‌هایتان کمک کند.

نوار مغناطیسی روی کارت

اگر وجود یک نوار مغناطیسی روی کارت از نظر شما چندان مطمئن نیست و می‌خواهید اطلاعات بیشتری در کارت ذخیره کنید. می‌توانید یک کارت هوشمند که یک تراشه (چیپ) حافظه روی سطح آن قرار دارد انتخاب کنید. هزینه چاپ کارت‌های هوشمند بسیار پایین است و حتی به کوچکترین سازمان‌ها فرصتی برای اضافه کردن ظرفیت ذخیره سازی حافظه می‌دهد. تقریبا تمام برندهای کارت پرینتر، قابلیت ایجاد کارت هوشمند را ارائه می‎‌دهند. اما از آنجایی که این قابلیت اغلب نمی‌‎تواند پس از ساخت به پرینتر اضافه شود، پیشنهاد می‌کنیم که این گزینه را از ابتدا مد نظر قرار دهید.

محصولات مرتبط

 • چند کارت شناسایی باید چاپ کنید؟

اگر قصد دارید تعداد زیادی کارت در هر نوبت چاپ کنید و یا حجم چاپ سالانه‎تان بالاست، به دنبال پرینتری بگردید که مخصوص چاپ در حجم زیاد است. این پرینترها معمولا حاوی نگهدارنده‌های ورودی و خروجی کارت هستند که ظرفیت نگهداری بیش از 100 کارت را دارا می‎باشند.

 • کارت‎‎های مورد نظرتان چقدر باید دوام داشته باشند؟

اگر لازم است کارت شما بیش از یک سال دوام داشته باشد، یا در خارج از محیط کار استفاده ‎شود. و یا در تماس با مواد شیمیایی یا سایشی باشد، کارت پرینتری را جستجو کنید که قابلیت لمینیت داشته باشد. در فرآیند لمینیت، یک لایه محافظ نازک شفاف و یا هولوگرافی محافظ به سطح کارت می‌چسبد و از تصاویر و اطلاعات آن محافظت می‎‌کند. اگر یک پرینتر دارای قابلیت لمینیت انتخاب می‎‌کنید. جنس کارت‌ها حتما باید PET / PVC کامپوزیتی باشد و نه کارت‌های 100٪  پی وی سی. کارت‌های PET / PVC کامپوزیتی طوری طراحی شده است تا در برابر گرمای تولید شده توسط فرایند لمینیت مقاوم باشد.

 • آیا به امنیت تصویری کارت شناسایی و جلوگیری از جعل شدن نیاز دارید؟

راه‎‎‌های بسیاری برای محافظت از کارت‌های چاپ شده در برابر جعل کردن وجود دارد. یک روش این است که از قابلیت لایه لایه سازی اختیاری (لمینیت) استفاده کنید. که در بسیاری از مدل‌های پرینترها از متوسط گرفته تا سطح بالا، موجود است. اگر لازم است که کارت‌‎‎های خود را در حال حاضر یا در آینده از جعل شدن محفوظ نگه دارید، خرید یک پرینتر با قابلیت لمینیت را در نظر بگیرید.

 • آیا پرینتر شما به یک شبکه متصل است تا چندین کامپیوتر بتوانند با آن چاپ کنند؟

اکثر پرینترهای چاپ کارت امروزه دارای رابط USB هستند. اتصال اترنت (شبکه) نیز در چند کارت پرینتر موجود است. بسیاری از پرینترها نیز با ترکیبی از یک رابط موازی (سریال) همراه با USB موجودند. و برخی دیگر اتصال USB با یک رابط اترنت ارائه می‌‎دهند. هنگام خرید، حتما با یک متخصص مشورت کنید. تا به شما کمک کند پرینتری انتخاب کنید که رابط کاربری مورد نیازتان را فراهم می‎کند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد کارت پرینتر و کاربرد آن‌ها در کسب و کارها را بیان کردیم. همانطور که خودتان نیز متوجه شدید این دستگاه کاملا در کسب و کارها و صنعت جدید که در پیش رو داریم کاربردی و مفید است. برای مشاوره بیشتر و همچنین خرید کارت پرینتر و مواد مصرفی آن می‌توانید با ما در تماس باشید.

شماره تماس ما: 02188912035

دیدگاهتان را بنویسید