کیفیت کارتریج ایرانی

کیفیت کارتریج ایرانی

کیفیت کارتریج ایرانی

هم چنین تفاوت بسیار مهمی در نحوه مصرف اجزای پرینتر در کارتریج ایرانی ساخت ایران های تونری و کارتریج ایرانی ساخت ایران های جوهری وجود دارد. همان طور که در  قبل اشاره کردیم کارتریج ایرانی ساخت ایران های جوهری یا Cartridge ها عملگردی شبیه به خودکار دارند. پرینتر سخت افزاری با استفاده از فشاری که به جوهر می آورد رنگ جوهری مورد نظر را بر روی کاغذ تزریق کرده و از طرف دیگر در پرینتر هایی که از کارتریج ایرانی ساخت ایران های تونری استفاده می کنند دارای مراحل چاپ بسیار پیچیده تری است به صورتی که از تکنولوژی بسیار پیشرفته ای استفاده می شود.

کارتریج ایرانی چیست ؟ 


مواد مصرفی که برای ایجاد رنگ در پرینترها استفاده می شود را کارتریج یا تونر می نامند که با توجه به نوع پرینتر یا از کارتریج استفاده می شود یا از تونر.

پرینترهای جوهر افشان توسط مکانیزمی ذرات ریزی از جوهر را به وسیله منافذ ریزی که در هد آن وجود دارد بر روی کاغذ می پاشد که این کار باعث به وجود آمدن تصاویر سیاه و سفید و همین طور تصاویر رنگی با کیفیتی عالی می شود.

سه رنگ اصلی که در پرینترهای جوهرافشان مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از :

قرمز یا Magenta

آبی یا  Cyan

زرد یا Yellow

علاوه بر این سه رنگ اصلی رنگ سیاه هم برای تولید تصاویری که رنگ سیاه در آن ها مورد استفاده قرار می گیرد هم وجود دارد.

در پرینترهای جوهرافشان سه رنگ اصلی نامبرده در بالا به همراه رنگ سیاه ترکیبی را به وجود می آورند که رنگی تقریبا سبز یا آبی را به وجود می آورند که برای نوشتن متون چندان مناسب نمی باشد.

پرینترهای جوهرافشان در حالت قدیم خود فقط سه رنگ اصلی را داشتند که اگر یکی از این سه رنگ اصلی تمام می شد باید هر سه رنگ اصلی را عوض می کردید.

در پرینترهای جوهرافشان کنونی این سه رنگ از هم جدا شده اند.در این پرینترها 4 رنگ اصلی وجود دارند.

برای این که عکس با کیفیت بالایی را چاپ کنید به پرینتری نیاز دارید که از 6 رنگ اصلی یعنی رنگ قرمز روشن ، رنگ آبی روشن به علاوه همان سه رنگ اصلی و رنگ سیاه تشکیل شده باشد.با این کار تصاویر چاپ شده با این دستگاه با کیفیت بهتر و تاثیرگذارتر خواهد بود.

هم چنین دقت داشته باشید که در کیفیت تصاویر چاپ شده در چاپگر هایی که از مدل های جوهری استفاده می کنند و چاپگر هایی که از مدل های تونری استفاده می کنند تفاوت وجود دارد. مدل های جوهری در حال حاضر از کیفیت بسیار بالایی در تصاویر چاپ شده برخوردارند ، البته کیفیتی که در تصاویر خروجی از مدل های جوهری دیده می شود بیشتر به خود چاپگر مربوط می شود و نه به جوهری که وجود دارد.

ابتدا پرینتر با استفاده از اشعه لیزر ماده موجود در مدل های تونری را ذوب می کند. بعد از این که فرآیند ذوب شدن انجام و تونر به کاغذ می چسبد و الگویی که تصویر باید چاپ بشود مراحل چاپ و این مقوله ادامه پیدا می کند.

از سوی دیگر در صورتی که بخواهیم در خصوص کیفیت پرینترهای تونری بحث کنیم بحث کیفیت بسیار پیچیده می شود و موارد زیادی هستند که کیفیت خروجی یک تصویر را از این نوع تونری تحت تاثیر قرار دهند. کیفیت خود تونر بسته به اندازه ذرات رنگی که در آن وجود دارند متفاوت و وقتی این ذرات رنگی موجود در تونر بزرگ تر باشند کیفیت تصویر دریافت شده در حد وسط خواهد بود ، هر چقدر اندازه این ذرات کوچک تر باشد ، کیفیت تصویر چاپ شده قطعا بهتر خواهد شد. توجه داشته باشید که بعضا ذرات موجود در پرینترهای تونری می توانند به اندازه دانه های شن بسیار ریز یا اینکه بصورت پودری باشند.

برای سفارش میتوانید با مجموعه ما تماس بگیرید!

021-88912035

شنبه تا چهارشنبه 9 صبح الی 8 شب و پنجشنبه ها از 9 صبح الی 3 عصر آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستیم.

آدرس سایت ما : http://digicartridge.com

 

All comments