مشکلات متداول کارتریج

مشکلات متداول کارتریج

مشکلات متداول کارتریج

دوست داریم دستگاه چاپگری که خریداری کرده‌ایم برای چندین سال به خوبی کار کند و هزاران هزار برگه را برای ما پرینت بگیرد، اما عموما اینطور نیست. علت این قضیه در چیست؟

اغلب اوقات می‌توان استفاده بیش از اندازه را علت اصلی خرابی چاپگر ‌ها دانست، اما تعداد بسیاری از کاربران خانگی اغلب از چاپگر های جوهر افشان خود به میزان کافی استفاده نکرده و همین موضوع می‌تواند باعث بروز مشکلاتی مثل خشک شدن جوهر و سپس انسداد نازل‌های بسیار ریز جوهر‌افشان دستگاه چاپگر بشود. لازم به ذکر این نکته نیز است که معمولاً پس از گذشت مدت زمان دو الی سه هفته‌ کارتریج خراب خواهد شد.

در این مطلب قصدمان این است که راه حل‌ مشکلات متداول کارتریج چاپگر ‌ها را بیان کنیم تا همواره چاپگر شما کار خود را به خوبی انجام دهد.

دستگاه چاپگر قبل از این که به طور کلی کارتریج تمام بشود هشدار می‌دهد. در ادارات شلوغ و پر جمعیت معمولاً بیش از چند ساعت نمی گذرد تا کارتریج خشک بشود، اما برای کاربران خانگی که حجم کاریشان کم بوده و بیشتر در مواقع ضروری و هر از گاهی به استفاده از چاپگر می‌پردازند معمولاً زمان تمام شدن کارتریج طولانی‌تر و در حدود چند هفته خواهد بود. در هنگام این که این پیام هشدار ظاهر می شود، کارتریج جدیدی تهیه کرده ولی تا زمان کم رنگ‌ یا متوقف شدن چاپ، کارتریج جدید را نصب نکنید.

دستگاه چاپگر برگه‌ای را پرینت نمی‌گیرد

در این مشکل احتمالات متفاوتی مطرح می شود، پس اجازه بدهید از پایه کارتریج شروع کنیم و مشاهده کنیم آیا چراغ اروری بر روی دستگاه کارتریج چاپگر روشن است یا نه، مطمئن شوید که کاغذ در محل ورود خود قرار داشته و محفظه کارتریج قرار گیری کارتریج خالی نباشد، کابل یو اس بی به دستگاهی که می‌خواهیم پرینت بگیریم متصل شده یا اینکه از طریق وایرلس ارتباط برقرار باشد. در این زمان که چاپگر اقدام به پرینت برگه نمی‌کند از سیم یو اس بی به جای اتصال وایرلس استفاده کنید.

برای این که از طریق تبلت آیپد، آیفون یا یکی از محصولات شرکت اپل متنی را پرینت بگیرید علاوه این که اتصال صحیح بی‌سیم با پشتیبانی از ویژگی Air Print نیز نیاز خواهید داشت. البته لیست چاپگر ‌هایی که به ویژگی Air Print مجهز می‌شوند هر روز در حال بیشتر شدن است ولی هنوز مدل‌های بسیاری بخصوص مدل‌های قدیمی تر وجود دارند که این ویژگی را پشتیبانی نمی‌کند. اگر یک سیستم عامل مک دارید و یک چاپگر به آن متصل است می‌توانید با استفاده از قابلیت Handy Print این دستگاه را به چاپگری مجهز به ویژگی Air Printتبدیل کنید. برنامه ای به نام Printer Proیک اپ برای دستگاه‌های iOS است که دارندگان این دستگاه‌ ها را قادر میکند به وسیله بسیاری از چاپگر ‌های بی‌سیم موجود و هم چنین چاپگر با ‌سیم متصل به سیستم عامل مک یا پی‌سی، متن درون تبلت آیپد یا گوشی آیفون را پرینت بگیرند.

اغلب اوقات باید برای چاپگر ‌های قدیمی حالت چاپ کننده دیفالت را انتخاب کنیم، به این منظور کنترل پنل را باز کنید و به بخش Devices and Printers بروید و سپس بر روی چاپگری که می‌خواهید از طریق آن پرینت بگیرید کلیک راست نموده و با انتخاب گزینه set as default آن را به چاپگر پیش‌فرض تبدیل کنید. هم چنین مطمئن بشوید در برنامه‌ ای که می‌خواهید برگه‌ای را پرینت بگیرید، چاپگر صحیح را انتخاب کرده باشید.

بعضی از گوشی‌های سامسونگ، تبلت‌ها و چاپگر ‌ها نیز طراحی شده‌اند تا با یک دیگر کار کنند و چاپ کردن به وسیله آن‌ها نیز بسیار راحت و بدون دردسر است. اگر علاقه دارید از طریق گوشی یا تبلت اندرویدی خود به چاپگر های پی‌سی متصل شوید و پرینت تهیه کنید می‌توانید از اپ Google Cloud Print استفاده کرده و برای استفاده از این برنامه ابتدا باید این اپ را از گوگل پلی استور دانلود کنید و بعد با استفاده از مرورگر کروم پی‌سی به بخش menu > Settings > Advanced Settings بروید و بر روی Manage کلیک چپ کنید در انتها می‌توانید با اتصال چاپگر به سیستم و روشن کردن گزینه Provided، از طرف دستگاه اندرویدی پرینت بگیرید.

برای سفارش میتوانید با مجموعه ما تماس بگیرید!

021-88912035

شنبه تا چهارشنبه 9 صبح الی 8 شب و پنجشنبه ها از 9 صبح الی 3 عصر آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستیم.

آدرس سایت ما : http://digicartridge.com

 

All comments