فوم رول کارتریج چیست

فوم رول کارتریج چیست

فوم رول کارتریج چیست؟

فوم رول چیست؟ فوم رول کارتریج لیزری چیست و یا فرقفوم رول با فوم رولر چیست؟ تمامی این سوال ها مواردی است که برای پاسخ گویی برای این مقاله تحت عنوان فوم رول کارتریج چیست انتخاب کرده ایم. در مقاله ی انواع فوم رول با تفاوت فوم رولدر صنعت و ماشین های اداری آشنا شدیم و حال به بررسی هرچه بیشتر این قطعه لاستیکی می پردازیم.

فوم رول کارتریج یکی از قطعات کارتریج لیزری است. فرقی میانفوم رولوفوم رولر وجود ندارد. این قطعه که به صورت رول می باشد از جنس لاستیک یا نمد است که در بین تمامی قطعات یک کارتریج تنها قطعه ای است که کمتر خراب می شود اما با این حال باید توجه ویژه ای هنگام مصرف به آن بشود.

فوم رول کارتریج یکی از قطعات موجود در کارتریج‌های لیزری است که معمولاً جنس آن از لاستیک یا نمد است. فوم رول کارتریج یکی از قطعات حساس موجود در کارتریج است که می‌بایست به دور از هر گونه ضربه و فشار نگهداری شود. زیرا اگر ضربه‌ای به فوم رول وارد شود و جای آن بماند، دقیقا همان قسمت از فوم رول، دیگر قادر به تمیز کردن درام نخواهد بود. این اتفاق سبب می‌شود که روی کاغذ به ازای هر چرخش فوم رول پرینت گرفته شود. البته فوم رول کارتریج تنها قطعه بکاررفته در کارتریج است که در قیاس با سایر قطعات، میزان خرابی آن کمتر است. (این موضوع در شرایطی صدق می‌کند که استانداردهای لازم جهت کار با این قطعه و نگهداری از آن رعایت شود).

از مواردی که  نشان دهنده خرابی فوم رول کارتریجاست باید گفت که اگر فوم رول را به هر دلیلی جایگذاری نکنیم  کاغذ پس از سپری کردن عملیات چاپ  کاملا سیاه می شود  و هم چنین اگر در چاپتان یک کلمه پشت سر هم تکرار شود و سپس کمرنگ تر شود هم باید بدانید که فوم رول کارتریج شما خراب شده است.

فوم رول کارتریج لیزری که کارش مرتبط به دراممی باشد دقیقا به این قطعه چسبیده است و زیر آن بلید کارتریج قرار دارد. اندازه فوم رول کارتریج با درام پرینتر و درام کارتریج برابر است.

مسئولیتی که این قطعه از کارتریج لیزریبه عهده دارد تمیز کردن ضایعات باقی مانده بر روی دراماست که بعد از چسبیده شدن تونر روی کاغذ به درامهم می چسبد. از دیگر خصوصیات این قطعه باید بگوییم که  قطعه ای بسیار حساس است به طوری که اگر ضربه ای به فوم رول وارد شود و جای آن بماند دقیقا همان قسمت از فوم رول روی درام را تمیز نمی کند و  اتفاقی که می افتد این است که روی کاغذ به ازای هر چرخش فوم رول پرینت گرفته شود.

وظیفه فوم رول،  پاک‌سازی سطح درام و جلوگیری از ورود تونرهای سوخته بر روی سطح درام، پس از یک چرخش کامل به مخزن تونر است. این قطعه از کارتریج لیزری، تمیز کردن ضایعات باقی مانده بر روی درام را برعهده دارد. ضایعاتی که بعد از چسبیده شدن تونر روی کاغذ به درام هم می‌چسبد. نشانه خرابی این قطعه آن است که در تصاویر و اسناد چاپ شده، هاله‌هایی شبیه به سایه مشاهده می‌شود. با وجود اهمیتی که فوم رولر در کیفیت چاپ و خروجی نهایی ماشین های اداری، یعنی دستگاه پرینتر لیزری و دستگاه فتوکپی دارد، این قطعه، وسیله چندان پیچیده‌ای به شمار نمی‌آید. مهم‌ترین فاکتوری که با وجود آن می‌توان مناسب بودن فوم کارتریج را تشخیص داد، جنس آن است. با اینکه همه فوم رولر‌ها معمولاً از جنس پلاستیک یا نمد ساخته می‌شوند، ولی تکنولوژی ساخت و آلیاژ بکار رفته در آن ها می‌تواند تفاوت‌هایی داشته باشد.

اگر عمل پاک‌سازی سطح درام پرینتر به خوبی انجام نگیرد، در پرینت‌هایی که بعداً گرفته می‌شود شاهد مواردی از قبیل تیرگی تمام یا بخشی از سطح کاغذ، وجود نقاط نامنظم بر روی سطح کاغذ و خطوط اضافی در کاغذ چاپ شده خواهیم بود. از دیگر نشانه‌های خرابی فوم رول کارتریج  -که ممکن است به دلیل عدم جای‌گذاری صحیح این قطعه اتفاق بیفتد- آن است که کاغذ پس از سپری کردن عملیات چاپ کاملاً سیاه شود. بعلاوه اگر در چاپ اسناد، یک کلمه پشت سر هم تکرار شود و در ادامه کمرنگ‌تر شود، احتمالا این ایراد پیش آمده هم به دلیل خرابی فوم رول کارتریج باشد. نکته آخر آنکه بعضی زمینه‌های مشکی ابرمانند که روی کاغذ چاپ می‌شود نیز نشان از فرسوده شدن فوم رول کارتریج است.

برای سفارش میتوانید با مجموعه ما تماس بگیرید!

021-88912035

شنبه تا چهارشنبه 9 صبح الی 8 شب و پنجشنبه ها از 9 صبح الی 3 عصر آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستیم.

آدرس سایت ما : http://digicartridge.com

All comments